Podporované akce


Místní akční skupina Království – Jestřebí hory podporuje akce svých partnerů, to v rámci propagace jak hnutí LEADER, tak Místní akční skupiny. Podpora akcí v regionu má zároveň deklarovat spolupráci a partnerství se subjekty.

První letošní akcí byla hasičská soutěž O pohár Místní akční skupiny Království – Jestřebí hory (8. 5. 2011) ve spolupráci s SDH Libňatov – zde MAS zajistila ceny pro soutěžící (poháry, diplomy, medaile a účastnické listy). Na ní v červnu navázala spolupráce se Společenstvím obcí Podkrkonoší, zde to byla soutěž dětí ze Společenství s názvem O sošku podkrkonošské Sněženky (24. 6. 2011) a zajištění občerstvení a cen pro soutěžící. Třetí akcí byla oslava Dne obce Vítězná. Tam se podpořila jak samotná obec, tak i občanské sdružení Pegale, a to medializací akce – natočením krátkého filmu.

Dalšími chystanými akcemi jsou Olympiáda pro starší a pokročilé (1. 9. 2011) ve Všesportovním areálu v Havlovicích společně s TJ Sokol Havlovice a Dialog národů (11. 9. 2011) – zde jsou partnery obec Radvanice a Pension Radvanice.

Logo Místní akční skupiny můžete ale objevit i na propagačních materiálech jiných partnerů. V jejich případě se jedná o spolupráci např. drobnými dary nebo propůjčením materiálů. Pokud máte i vy zájem o spolupráci, ozvěte se!


O sošku podkrkonošské Sněženky se tentokrát bojovalo
v Pilníkově

Děti z prvních stupňů základních škol Společenství obcí Podkrkonoší si v pátek 10. června udělaly výlet do Pilníkova, aby si zde zasoutěžily O sošku podkrkonošské Sněženky. Tato putovní soutěž, jíž se letos ujala Základní a Mateřská škola Pilníkov v čele s ředitelkou Ilonou Skořepovou, se nesla ve sportovním duchu. Soutěžilo se v mnoha tradičních i méně tradičních disciplínách. Florbal, překážková dráha, skok z místa či hod na cíl nikoho nepřekvapil. U „úklidu“ či „padáků“ už byla potřeba drobná instruktáž. Kromě toho zde byl prostor i pro volnou zábavu a přátelské popovídání. „Sešlo se nám tady více než 200 dětí ze sedmi obcí – domácího Pilníkova, Dolní Olešnice, Hajnice, Kocbeří, Chotěvic, Vítězné a Vlčic,“ uvedla Ilona Skořepová. „Počasí bylo ideální, zábava plynula a celé dopoledne se neslo v soutěžním, ale přesto přátelském duchu. Bylo hezké pozorovat, jak se starší žáci věnují mladším, za což jim moc děkuji,“ doplnila Skořepová. Přečtěte si celou zprávu z akce a prohlédněte si i fotografie.

Radka Jansová, 14.6.2016

O sošku podkrkonošské Sněženky

V rámci Společenství obcí Podkrkonoší se pro žáky z prvních stupňů základních škol bude opět konat soutěž O sošku podkrkonošské Sněženky. Letošní setkání pořádáme v Pilníkově a proběhne ve sportovním duchu. Celá akce se uskuteční v areálu školního hřiště při ZŠ Pilníkov, proběhne turnaj ve florbale, pro děti je dále připraveno dalších 8 stanovišť různých sportovních aktivit, např. skok do písku z místa, překážková dráha, hody na cíl, trampolínky, slalom s florbalovou holí atd. Po společném přivítání předvedou své vystoupení žáci tanečního kroužku při ZŠ v Pilníkově a roztleskávačky ze ZŠ Chotěvice. Více na plakátku.

Kateřina Valdová, 3.6.2016

Olympiáda pro starší a dříve narozené

Slunečné počasí, dobrá nálada, rekordní počet účastníků – jak jednoduché, ale přesto dostatečně výstižné pro charakteristiku 7. ročníku Olympiády pro starší a dříve narozené, která se konala ve čtvrtek 3. září v odpoledních hodinách v havlovickém Všesportovním areálu. Stejně jako v minulých letech byly pro soutěžící připraveny čtyři disciplíny – hod válečkem, respektive paličkou, hod tenisovým míčkem, skok z místa a minigolf. Přesto, že každý z účastníků dostal na krk cedulku, kam se zapisovaly výsledky, sportovní výkony zde byly až na druhém, možná i třetím místě. Olympiády se každoročně účastní lidé, kteří mohou ze zdravotních důvodů absolvovat třeba jen jednu disciplínu. To ale vůbec nevadí, protože alespoň mají víc času fandit ostatním soutěžícím a popovídat si se svými vrstevníky. Prohlédněte si obrázky nebo video a přečtěte si celou zprávu nebo článek Krkonošského deníku.

Kateřina Valdová, 9.9.2015

Trojboj Studentského parlamentu potřetí!

Všesportovní areál v Havlovicích hostil v pátek 4. září již 3. ročník Trojboje Studentského parlamentu při MAS Království – Jestřebí hory, o.p.s. Spolu s ním se zde konal rovněž turnaj v malé kopané pod záštitou Havlovického svazu malé kopané. Po osmé hodině se v areálu začali scházet účastníci ze sedmi škol z regionu – ZŠ Bratří Čapků Úpice, ZŠ Úpice-Lány, ZŠ Malé Svatoňovice, ZŠ a ZUŠ Rtyně v Podkrkonoší, ZŠ a MŠ Radvanice, Speciální ZŠ Augustina Bartoše a Městského gymnázia a SOŠ Úpice. Trojboj Studentského parlamentu, kterého se zúčastnila čtyři družstva, se skládal z těchto tří disciplín – streetballu, minigolfu a beach přehazované. V malé kopané soutěžilo družstev sedm. Přečtěte si celou zprávu nebo si prohlédněte fotografie z akce, reportáž Televize JS a celkové výsledky sportovního klání.

Kateřina Valdová, 8.9.2015

Olympiáda pro starší a dříve narozené

Rádi bychom Vás opět po roce pozvali na připravovanou akci. Jedná se o OLYMPIÁDU PRO STARŠÍ A DŘÍVE NAROZENÉ. Olympiáda je určena hlavně pro starší a dříve narozené z území Místní akční skupiny Království – Jestřebí hory, o.p.s. Mohou se však zúčastnit i zájemci z širšího okolí, tak jak to bylo v minulých letech. Letošní ročník Olympiády je již sedmým v řadě. Akce se koná vždy na začátku září v havlovickém Všesportovním areálu. Pro tento rok bylo zvoleno datum 3. září a začátek akce je stanoven na 13 hodin. Olympiády se mohou účastnit senioři s rokem narození 1950 a starší. Více na pozvánce nebo na plakátu.

Kateřina Valdová, 22.7.2015

O sošku podkrkonošské Sněženky

Ve čtvrtek 4. června 2015 proběhne ve Sport centru ve Vítězné - Huntířově setkání dětí 1. stupně základní škol ze Společenství obcí Podkrkonoší „O sošku podkrkonošské Sněženky“. Základní škola Vítězná si pro všechny zúčastněné připravila program, dále je zajištěna prohlídka RHC Huntířov a větrníku ve Vítězné. Součástí programu je také velké překvapení pro děti i dospělé! Více na plakátku.

Kateřina Valdová, 1.6.2015

Studentský parlament MAS KJH zahájil sezónu sportovní akcí

Minikopaná, streetball, minigolf a beach-přehazovaná. Čtyři disciplíny, které v pátek 6. září 2013 v Havlovicích prověřily výkonnost zástupců škol z území Místní akční skupiny Království – Jestřebí hory, o.p.s. Sešlo se celkem 6 škol, které se utkaly v jednotlivých disciplínách: Základní škola Úpice-Lány, ZŠ Radvanice, ZŠ Pilníkov, ZŠ a ZUŠ Rtyně v Podkrkonoší, ZŠ Malé Svatoňovice a Městské gymnázium a střední odborná škola (SOŠ) Úpice. Soutěž ve Všesportovním areálu byla první větší akcí, kterou spolupořádal Studentský parlament Místní akční skupiny Království – Jestřebí hory, o.p.s. ZŠ Úpice-Lány, Městské gymnázium a SOŠ Úpice a ZŠ a ZUŠ Rtyně zaštítily každá jeden sport, na který si upravily pravidla, připravily soupisky a jejich zástupci dohlíželi na průběh jednotlivých klání. Více si přečtěte zde, prohlédněte si i fotogalerii.

Kateřina Valdová, 9.9.2013

Olympiáda pro seniory předčila všechna očekávání

Na Olympiádu, která je zaměřená na seniory z území Místní akční skupiny Království – Jestřebí hory, o.p.s., přijelo letos soutěžit rekordních 180 účastníků. „Je to zase víc účastníků než v loňském roce, tentokrát asi o dvacet, a navíc se přihlásili i senioři z obcí, kteří u nás zatím nebyli, třeba z Chotěvic,“ hodnotí účast hlavní organizátor Miloslav Tohola z TJ Sokol Havlovice. Senioři nakonec dorazili celkem ze čtrnácti míst, včetně tří domovů pro seniory. Pro všechny bylo opět připraveno občerstvení a společné posezení a svoz do Havlovic i odvoz zpět. Tradiční disciplíny – hod válečkem pro ženy a paličkou pro muže, hod tenisákem, skok z místa a minigolf – letos okořenily ukázky skladby s názvem „Waldemariáda“, kterou zacvičily členky T. J. Sokol Úpice a ukázka sportovního oddílu Agility Sultánci Havlovice, kteří se věnují tréninku psů pro závody agility. Přečtěte si celou zprávu a prohlédněte si také obrázky.

Kateřina Valdová, 9.9.2013

Olympiáda pro starší a pokročilé

Opět po roce mohou senioři reprezentovat svoji obec, a to při Olympiádě pro starší a dříve narozené. Letošní ročník je určený pro všechny s rokem narození 1948 a starší. Připraveny jsou opět disciplíny jako hod válečkem nebo hod paličkou, hod tenisákem nebo skok z místa (není třeba se obávat náročnosti jednotlivých disciplín, stejně tak jako není nutné se všech účastnit). V letošním roce by se Olympiády měli účastnit i senioři z partnerské Místní akční skupiny z Polska (Kwiat lnu, se sídlem v Lubawce). Akce se koná ve čtvrtek 5. září ve Všesportovním areálu v Havlovicích. Autobusová doprava je hrazena organizátory, proto Vás žádáme, abyste se pro snadnější organizaci zaregistrovali na telefonním čísle 737 141 504 (Miloslav Tohola). Přikládáme pozvánku s podrobnějšími informacemi. Předběžné trasy a časy odjezdů autobusů jsou zde.

Kateřina Valdová, 2.9.2013

O sošku podkrkonošské Sněženky

Společenství obcí Podkrkonoší pořádá společně s Místní akční skupinou Království – Jestřebí hory, o.p.s. soutěž O sošku podkrkonošské Sněženky už po několikáté. Proto se letos pořadatelé rozhodli pro změny, které soutěž zase o něco více zatraktivnily. „V letošním roce mají soutěžící poprvé možnost svoje díla i sami prezentovat, ještě loni díla žáci jen vytvořili a pak je samostatně hodnotila odborná nezávislá porota,“ shrnuje stručně změny jedna z pořadatelek Eva Havrdová, starostka z Vlčic. „Porotu jsme letos sestavili ze starostů obcí Společenství a zástupců Studentského parlamentu Místní akční skupiny. Nikdo z nich zatím díla nehodnotil a navíc starostové uvidí vystupovat školy ze svých obcí, určitě to nebude jednoduché rozhodování“. Přečtěte si celý článek a prohlédněte si i fotografie.

Kateřina Valdová, 19.6.2013

O sošku podkrkonošské Sněženky

Ve středu 12. června 2013 proběhne v Chotěvicích v Autokempu Svatá Kateřina vyhodnocení soutěže dětí ze Společenství obcí Podkrkonoší „O sošku podkrkonošské Sněženky“. Jedná se o drobná výtvarná díla dětí, která budou prezentovat před porotou. Ta určí konečné pořadí jednotlivých soutěžních týmů. Práce tentokrát budou na téma „Škola a obec – jedno tělo, jedna duše“. Více na pozvánce.

Kateřina Valdová, 4.6.2013

Vlajky vlají, mír volají!

Hudební skupina Mig21 sice nezpívá o tibetské vlajce, ale poslání textu její písně je stejné: konec potlačování svobody. 10. března si akcí „Vlajka pro Tibet“ každoročně připomínáme okupaci Tibetu, omezování malého národa, jeho kulturní a jazykové identity a jeho rasovou diskriminaci. Letos uběhne 54 let od krvavého potlačení povstání Tibeťanů proti čínské okupaci, při kterém zemřelo více než 80 000 obyvatel tohoto malého státu. Základní škola Úpice-Lány, občanské sdružení RUKA a Místní akční skupina Království – Jestřebí hory, o.p.s. se po roce opět přidávají k nenásilnému protestu proti čínské nadvládě. V Klubu Pálenka v Úpici a na budově školy budou až do pondělí 11. března 2013 vlát tibetské vlajky jako tichý projev solidarity proti podobným represím, které i náš národ v minulosti zažil.

Kateřina Valdová, 8.3.2013

Promítej i ty!

Organizátoři vás srdečně zvou na letošní promítání filmů v rámci programu Promítej i ty!. Jedná se celkem o šest dokumentárních filmů, které se budou postupně promítat v Husově sboru v Úpici nebo v Základní škole Úpice-Lány. Začínáme v pátek 8. února v Husově sboru dokumentem o Lukašenkově diktatuře s názvem Běloruský sen. Pořádají Církev československá husitská, Základní škola Úpice – Lány, o. s. RUKA a Místní akční skupina Království – Jestřebí hory, o.p.s. Celý program naleznete na plakátu.

Kateřina Valdová, 18.1.2013

Poondavie 2012

Čtrnáctičlenná expedice vyrazila na čtyři dny do partnerského slovenského Mikroregiónu Poondavie, aby navštívila spřátelené obce. Starostové mikroregionu pro ně připravili nabitý program, ve kterém nechyběly výměna zkušeností při tvorbě strategických dokumentů nebo poznávání přírodních krás Slovenska. Více informací očekávejte v příštích dnech, už teď se ale můžete podívat na výběr z fotografií.

Kateřina Valdová, 22.10.2012

Olympiáda pro starší a pokročilé - videoreportáže

Připomeňte si Olympiádu pro starší a pokročilé ve dvou videoreportážích, které jsou v sekci TV kanál. V jednom si zopakujete vystoupení T. J. Sokol Úpice a T. J. Sokol Rtyně v Podkrkonoší se sletovou skladbou "Jen pro ten dnešní den" a druhým videem je prezentace z vystoupení dětí, také se sletovou skladbou, a to "Ať žijí duchové" Obě videa jsou z dílny Sokolů. Zároveň se můžete podívat na letošní výsledky.

Kateřina Valdová, 16.10.2012

Olympiáda pro starší v obrázcích a v Krkonošském deníku

Ve fotogalerii na našem webu naleznete výběr fotografií z Olympiády pro starší a pokročilé, která se konala ve čtvrtek 6. září v havlovickém všesportovním areálu. Přečtěte si také článek, který o vydařené akci vyšel v Krkonošském deníku. Na čtvrtý ročník Olympiády pro starší a pokročilé přijelo téměř 160 soutěžících.

Kateřina Valdová, 19.9.2012

Nezapomeňte na Olympiádu pro starší a pokročilé!

Už příští čtvrtek se bude ve Všesportovním areálu v Havlovicích konat Olympiáda pro starší a pokročilé. Letos je to již čtvrtý ročník a přichystané jsou pro vás disciplíny jako hod paličkou nebo válečkem, hod tenisákem nebo skok z místa. Novinkou je přípravná kategorie pro starostky i starosty bez omezení věku – měli by vědět, v čem je jejich senioři reprezentují a vyzkoušet si to sami na vlastní kůži. V přestávkách mezi soutěžením jsou připraveny dvě vystoupení věnované tentokrát Tělocvičné jednotě Sokol – těšit se můžete na dvě sletové skladby, a to „Ať žijí duchové“ v podání dětí z T. J. Sokol Libňatov (děti z MŠ Libňatov a MŠ Suchovršice) a skladbu „Jen pro ten dnešní den“ v podání Staré gardy T. J. Sokol Úpice. Nezapomeňte se podívat na trasy letošních svozových autobusů.

Kateřina Valdová, 30.8.2012

Opět po roce Olympiáda pro starší a pokročilé!

Tak jako nás naši nejlepší sportovci v letošním roce reprezentují na Letních olympijských hrách v Londýně, můžou opět po roce reprezentovat svoji obec senioři, a to při Olympiádě pro starší a pokročilé. Letošní ročník je určený pro všechny s rokem narození 1947 a starší. Připraveny jsou opět disciplíny jako hod válečkem nebo hod paličkou, hod tenisákem nebo skok z místa (není třeba se obávat náročnosti jednotlivých disciplín, stejně tak jako není nutné se všech účastnit). Novinkou je speciální kategorie – přípravka pro všechny starostky a starosty bez rozdílu věku. Akce se koná ve čtvrtek 6. září ve Všesportovním areálu v Havlovicích. Pro snadnější organizaci se nejlépe do 29. srpna zaregistrujte na telefonním čísle 737 141 504 (Miloslav Tohola). Podrobnější informace k Olympiádě najdete zde.

Kateřina Valdová, 10.8.2012

O sošku podkrkonošské Sněženky

Společenství obcí Podkrkonoší vyhlásilo další ročník soutěže O sošku PODKRKONOŠSKÉ SNĚŽENKY, i v letošním roce pod záštitou Místní akční skupiny Království – Jestřebí hory. Tentokrát se jí účastní ZŠ Hajnice, Kocbeře, Vítězná, Dolní Olešnice, Pilníkov, Vlčice a Chotěvice a knihovna Kohoutov. Jedná se o soutěž individuálních i kolektivních výtvarných prací na téma „Zájmová a spolková činnost v naší obci“; kategorie jsou : 1. – 2. třída a 3. – 5. třída. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne ve čtvrtek 14. června 2012 od 9:00 v Autokempu Chotěvice – Svatá Kateřina. V kulturním programu tentokrát naleznete pohádku v podání Jana Bílka – STARÉ POHÁDKY ČESKÉ aneb CO SI KAŠPÁREK ZAPAMATOVAL Z JIRÁSKA a operu ČERVENÁ KARKULKA – v nastudování činohry ZŠ Vlčice. Prohlédněte si i plakát.

Kateřina Valdová, 25.5.2012

O putovní pohár Místní akční skupiny Království - Jestřebí hory

Víte, co můžete zvládnout za necelých 15 vteřin? Ne? Pak se přijďte v neděli 6. května od 8 hodin na stadion Sparty Úpice přesvědčit, že tak málo času stačí těm nejlepším sportovcům k tomu, aby překonali 100 metrů dlouhou trasu hasičského překážkového běhu. SDH Libňatov ve spolupráci s obecně prospěšnou společností Království – Jestřebí hory pořádá tuto hasičskou soutěž (závod v běhu na 60 a 100 m překážek) již podruhé a závodit se bude stejně jako loni v šesti kategoriích – čtyři kategorie mladších hasičů a hasiček budou soutěžit v průběhu dopoledne a dvě kategorie dorost+ (15 – 26 let) nastoupí po poledni. Program i letos obohatí ukázka bojového umění provedená žáky SOŠ ochrany osob a majetku z Malých Svatoňovic. Celá soutěž nese název „O putovní pohár Místní akční skupiny Království – Jestřebí hory“. Přikládáme propozice s přihláškou. O soutěži i o libňatovských hasičích najdete vše i na www.sdhlibnatov.estranky.cz.

Kateřina Valdová, 24.4.2012

Jeden svět

Člověk v tísni, o.p.s. je organizace, kterou si většina lidí v naší zemi spojuje s humanitární pomocí poskytovanou na celém světě. Tato organizace nejen že posílá pomoc ven z naší země, ale také naopak domů, k nám, dodává informace o tom, jak to vypadá s lidskými právy, ekologií a živelními katastrofami na modré planetě. Nabízíme malou ochutnávku z letošního festivalu dokumentárních filmů JEDEN SVĚT v rámci programu PROMÍTEJ I TY. V Trutnově se bude promítat každou únorovou středu od 18 hodin v Horském klubu (prostory pod jídelnou zdravé výživy a sportem Mates na Svatojanském náměstí). V Úpici to budou zase únorové pátky v Husově sboru vždy od 17 hodin. Podívejte se na programy promítání v Trutnově a Úpici.

Kateřina Valdová, 1.2.2012

Havlovická Olympiáda pro starší a pokročilé ve velkém stylu!

Hod paličkou, válečkem nebo tenisákem jako olympijská disciplína? V Havlovicích žádný problém! TJ Sokol Havlovice zorganizoval ve spolupráci s Místní akční skupinou Království – Jestřebí hory třetí ročník Olympiády pro starší a pokročilé. Seniorů se nakonec sešlo přesně sto tři a letošní Olympiáda, určená především pro sportovce z území MAS, splnila očekávání – v havlovickém všesportovním areálu změřili své síly dříve narození z Pilníkova, Hajnice, Maršova u Úpice, Libňatova, Havlovic, Úpice, Batňovic, Markoušovic (Velkých Svatoňovic), Tmavého dolu (Rtyně v Podkrkonoší) a Trutnova (mimo území MAS). „Atmosféra tu je příjemná. Je vidět, že i lidé, kteří jsou v tom starším věku, se chtějí taky bavit a mají pořád co říci,“ dodává ředitel Království - Jestřebí hory, o.p.s. Jan Balcar. Celou zprávu naleznete zde. Podívejte se i na souhrnné výsledky, rozšířenou fotogalerii a reportáž Televize – JS.

Kateřina Valdová, 5.9.2011

Středoevropský dialog národů 2011

V neděli 11. 9. 2011 proběhne v Radvanicích akce „Středoevropský dialog národů 2011 - hornické tradice Radvanicka“, kde Místní akční skupina Království – Jestřebí hory figuruje jako partner. Zveme vás na celodenní mezinárodní kulturně společenské setkání, které se uskuteční v areálu u Pensionu Radvanice. U příležitosti této akce obec Radvanice vydává knihu autora Mgr. Romana Reila – Radvanické kutání a dolování černého uhlí od Chvalče až po Bystré. V areálu Mateřské školy se uskuteční výstava zajímavých dokumentů z historie hornictví na Radvanicku. Podívejte se i na plakát k akci.

Kateřina Valdová, 26.8.2011

Připomínáme Olympiádu pro starší a pokročilé!

Připravovaná akce Olympiáda pro starší a pokročilé je určená hlavně pro dříve narozené z území Místní akční skupiny Království – Jestřebí hory. Mohou se však zúčastnit i zájemci z širšího okolí. Olympiáda začne 1. září ve 14:00 ve Všesportovním areálu v Havlovicích. Soutěžící čeká několik soutěží – hod válečkem nebo hod paličkou, hod tenisákem nebo skok z místa, není třeba se obávat náročnosti jednotlivých disciplín, stejně tak jako není nutné se všech účastnit. Pro olympioniky je připraven svoz i odvoz z území MAS zdarma – zde najde podrobnější instrukce. Zároveň je připraveno i občerstvení a malé dárky. Pro snadnější organizaci se nejlépe do 29. srpna zaregistrujte na telefonních číslech 737 141 504 (Miloslav Tohola) nebo 777 851 871 (Jan Balcar). Přečtěte si i další informace k Olympiádě.

Kateřina Valdová, 17.8.2011

Olympiáda pro starší a pokročilé

TJ Sokol Havlovice a Království – Jestřebí hory, o.p.s. vás zvou ve čtvrtek 1. září do Všesportovního areálu v Havlovicích. Konat se zde bude třetí ročník Olympiády pro starší a pokročilé, která je letos určena hlavně pro dříve narozené z území Místní akční skupiny Království – Jestřebí hory. Mohou se však zúčastnit i senioři z širšího okolí, tak jak to bylo v minulých letech. V případě zájmu volejte Miloslavu Toholovi na telefonní číslo: 731 141 504, který vás do soutěže zaregistruje, a to nejlépe do 29. 8. 2011. Cílem Olympijských her je nejen protáhnout tělo a zasportovat si, ale hlavně se setkat s vrstevníky. Podívejte se na bližší informace.

Kateřina Valdová, 28.7.2011

Den obce Vítězná

Začátek července patří v obci Vítězná oslavě Dne obce. Letos to bylo už pošesté, kdy se místní i přespolní mohli seznámit nejen s Vítěznou prostřednictvím připraveného programu. Druhého července vyrostlo nedaleko Obecního úřadu pódium, kde se celý den střídaly nejrůznější kapely, cestu k němu lemovaly stánky a atrakce. Největší tahákem byla ale i letos Traktoriáda, kde mezi sebou v nejrůznějších disciplínách závodili jezdci na traktůrcích často domácí výroby. Místní akční skupina Království - Jestřebí hory měla možnost se letos na Dni obce prezentovat, a to prostřednictvím informačních panelů v prostorech Obecního úřadu.

Kateřina Valdová, 7.7.2011

O sošku Podkrkonošské sněženky

24. června bude od 9 hodin hostit Autokemp Kateřina v Chotěvicích vyhlášení soutěže dětí ze Společenství obcí Podkrkonoší na téma „Z historie mého kraje“. Zúčastnily se jí děti z prvního stupně základních škol a společně nebo individuálně tvořily výtvarné práce. Ti nejlepší pak získali sošku PODKRKONOŠSKÉ SNĚŽENKY. Za každou školu mohlo soutěžit maximálně 15 dětí docházejících celkem do sedmi základních škol ve Společenství a do knihovny v Kohoutově. Akce se letos koná pod záštitou Místní akční skupiny Království – Jestřebí hory. Podívejte se i na propozice.

Kateřina Valdová, 21.6.2011

Reportáž ze závodů O pohár MAS Království - Jestřebí hory

SDH Libňatov a obecně prospěšná společnost Království – Jestřebí hory pořádaly v neděli 8. května první ročník soutěže hasičů v běhu na 60 a 100 m překážek. Závod byl otevřený nejen pro všech 24 členských obcí MAS, ale pro všechny sbory nejen z Královéhradeckého kraje. Účast nakonec byla vysoká, přihlásili se závodníci např. i z Libereckého kraje. Soutěžících, kteří reprezentovali partnerské obce MAS, bylo hned několik, a to z obou svazků z obcí Hajnice, Batňovice, Libňatov, Radvanice, Velké Svatoňovice, Malé Svatoňovice a Dolní Olešnice. Podívejte se na reportáž i na fotogalerii.

Kateřina Valdová, 12.5.2011

O putovní pohár Místní akční skupiny Království – Jestřebí hory

Přes šest hodin trvalo závodnicím a závodníkům odběhnout svůj závod a tím definitivně rozhodnout, kteří z nich si odnesou Putovní poháry Místní akční skupiny Království – Jestřebí hory. Na stadionu Sparty Úpice se v neděli 8. května závodilo v hasičském šedesátkování a stovkování. Soutěž pořádal SDH Libňatov společně s obecně prospěšnou společností Království – Jestřebí hory. První ročník závodů byl obsazený nejen sbory z území MAS, ale třeba i z Libereckého kraje. Více informací najdete v tiskové zprávě. Podívejte se i na celkové výsledky.

Kateřina Valdová, 11.5.2011

O pohár Místní akční skupiny Království - Jestřebí hory

SDH Libňatov ve spolupráci s obecně prospěšnou společností Království - Jestřebí hory pořádá hasičskou soutěž - závod v běhu na 60 a 100 m překážek, který se bude konat v neděli 8. května na stadionu Sparta Úpice. Závodit se bude v šesti kategoriích - čtyři kategorie mladších hasičů a hasiček budou soutěžit v průběhu dopoledne a dvě kategorie dorost+ (15 - 26 let) nastoupí po poledni. Program bude obohacený o ukázku bojového umění provedenou žáky SOŠ ochrany osob a majetku z Malých Svatoňovic. Celá soutěž nese název "O pohár Místní akční skupiny Království - Jestřebí hory" a měla by se stát v našem regionu tradiční akcí, měla by navázat na silné kořeny dobrovolných hasičů v našem kraji (a potažmo na území MAS) a celostátní úspěchy místních jednotlivců. Přikládáme propozice a přihlášku. O soutěži i o libňatovských hasičích najdete vše na www.sdhlibnatov.estranky.cz.

Kateřina Valdová, 22.4.2011